10 sposobów jak znaleźć czas na hobby


Czy wiesz że jakość Twojego życia zależy od tego ile czasu poświęcasz na to co kochasz?

 

Chcesz ale nie masz kiedy,  czas przecieka ci przez palce? Czekasz aż wreszcie będziesz miała dla siebie godzinę lub dwie? Najprawdopodobniej nie doczekasz się na to nigdy lub będą to bardzo sporadyczne przypadki. Poniżej znajdziesz kilka konkretnych wskazówek jak to zmienić.

1. Zasada 15 minut. Ustal sobie że codziennie 15 minut poświęcisz na swoje hobby. Nie wierzę że nie jesteś w stanie znaleźć w ciągu dnia tych paru minut. Pamiętaj, że ten czas i tak minie, i od ciebie zależy jak go wykorzystasz. Mały progres jest zawsze lepszy niż żaden, a dzięki tej zasadzie w ciągu tygodnia będziesz miała aż 1 godzinę i 45 minut na to co kochasz robić. Po pewnym czasie będzie to twoim nawykiem i wpadnie do twojej codziennej rutyny a ty metodą małych kroczków będziesz realizowała swoje projekty.

2. Podziel działania na małe kroki. Planuj dokładnie każdy następny krok, unikniesz dzięki temu sytuacji że po prostu nie wiesz co masz robić, zamiast optymalnie wykorzystać ten czas zastanawiasz się za co masz się zabrać. Zanim więc opuścisz swoje stanowisko ustal co będziesz robiła następnym razem.

3. Nie szukaj czasu, wydziel go najpierw sobie. W idealnym świecie miałabyś czas na ogarnięcie domu i dzieci na tip top, a potem jeszcze chwilę na siebie. Prawda jest taka, ze domowe obowiązki to never ending story. Zaakceptuj ze pewnych rzeczy po prostu nie zrobisz, i nie miej z tego powodu wyrzutów sumienia.

4. Zaplanuj czas w rodzinnym kalendarzu. Poinformuj domowników że jest to czas tylko dla ciebie i trzymaj się tego a napewno to zrozumieją.

5. Weź dzień urlopu. Raz na jakiś czas zrób sobie prezent i poświęć jeden dzień tylko na swoje hobby.

6. Nie szukaj w nieskończoność inspiracji na internecie. Zamiast tracić czas na inspiracje zacznij realizowac swoje projekty. Masz 15 minut czasu, to poświęć to na realne działanie posuwające twoje projekty do przodu a nie na internet.

7. W weekend wstań wcześniej rano. Kiedy jeszcze jest cicho, a domownicy dłużej śpią to idealny moment by w spokoju zająć się swoją pasją

8. Miej wszystko zawsze gotowe. Jeżeli potrzebujesz miejsca pracy, to niech to stanowisko zawsze czeka na ciebie wysprzątane i gotowe do działania. Dzięki temu wykorzystasz w ciągu dnia każdą wolną chwilę która się pojawi.

9. Umów się z kimś na wspólne praktykowanie hobby. Mogą być to regularne spotkania, a dzięki wymianie doświadczeń rozwijają się obie strony.

10. Naucz się mówić nie. Zajęciom których nie ma na twojej liście priorytetów życiowych i zajmij się rzeczami które są dla ciebie naprawdę ważne.

 Skoro już wiesz jak znaleść czas na hobby to nie pozostaje Ci nic innego jak tylko zastanowić się co kochasz robić i zacząć to robić od dziś.

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*