Jeden wykrój dwie sukienki

Dzisiaj pokażę dwie sukienki, które uszyłam z wykroju z Brudy Szycie Krok Po Kroku 2/2019 model 5. Pierwsza wyszła mi tak dobrze i tak szybko, że stwierdziłam, że warto uszyć drugą. Wykrój jest bardzo prosty, sukienkę szyje się w jeden dzień, w tak zwanym międzyczasie i bardzo ładnie leży.

c

Ponieważ nie przepadam za sukienkami o linii A, źle się w nich czuję, dlatego wszystkie sukienki tego typu zwężam ku dołowi. W skrócie polega to na tym, że rysuję od pachy linię prostą do samego dołu, przymierzam prostą sukienkę, i wtedy odmierzam od jakiego punktu, najczęściej jest to parę centymetrów poniżej linii bioder, rysuję linię aż do dolnego brzegu sukienki. W rezultacie po bokach wycinam dwa trójkąty, których najdłuższym bokiem jest nowy szew boczny mojej sukienki. Nową linię w obszarze styku z pierwotnym szwem bocznym, trzeba nieco zaokrąglić. Drugą modyfikacją było pominięcie falban.

Dlaczego warto uszyć z jednego wykroju kilka sukienek/ ubrań:

  1. Po pierwsze w kolejnych odpada praca nad wykrojem która przy bardziej skomplikowanych ubraniach zajmuje dużo czasu, wszystkie przeróbki wykroju są już zrobione i wiesz, że możesz kroić w ciemno;
  2. Po drugie wiesz dokładnie jaki będzie efekt końcowy, nie będzie niespodzianek a ubranie będzie dobrze leżeć;
  3. Następnie proces szycia masz już w jednym palcu i wiesz jak operacyjnie podejdziesz do tematu, nie zastanawiasz się co zrobić po czym, kolejnym razem nie popełnisz już błędu.

Pierwszą sukienkę uszyłam z grubszej dzianiny typu punto

Szycie Krok Po kroku model 5A

Wygląda trochę workowato, ale miała być to luźna sukienka, którą będę nosić z paskiem. Kolejna sukienka uszyta również z grubszej dzianiny.

Szycie Krok Po Kroku model 5 A
Dwie sukienki obok siebie

Sukienkę szyje się bardzo przyjemnie, wykrój polecam szczególnie początkującym, którym nieco trudności może sprawić obszycie dekoltu, jednak w gazetce jest wszystko tak dokładnie opisane, że każdy powinien sobie z tym poradzić. Należy tylko pamiętać, żeby najpierw przyprasować flizelinę, a dopiero potem wykroić z tego odszycie dekoltu, wtedy wszystko pójdzie gładko.

A na zakończenie sukienka na ludziu, czyli na mnie:)

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*