Stopka do pikowania z wolnej ręki i jej mocowanie

Pytanie z forum

Napisała do mnie pewna bardzo miła osoba, na forum “Szyjemy po godzinach”, że nie może znaleźć odpowiedniej stopki do pikowania z wolnej ręki, przy czym mocowanie stopek na jej maszynie, odbywa się systemem MATIC. Ja też mam mocowanie stopek poprzez tzw. szybko mocujący uchwyt MATIC, i pokażę teraz jak montaż stopki do pikowania z wolnej ręki wygląda na mojej maszynie.

Mocowanie MATIC wygląda tak, że idąc od dołu mamy stopkę, przymocowana jest ona do uchwytu matic, a uchwyt przymocowany jest do trzpienia, za pomocą śruby która widoczna jest po lewej stronie uchwytu.

Po odkręceniu śruby zdejmujemy z trzpienia uchwyt matic z zamontowaną stopką.

Kiedy naciśniemy ten czarny  (hmm jak to nazwać…) ogonek uwolnimy stopkę i wtedy mamy 3 elementy: śrubę, uchwyt matic oraz stopkę.

A nasza maszyna wygląda tak. Jedyne co zostało to trzpień mocujący.

Teraz chcemy zamontować stopkę do pikowania z wolnej ręki która wygląda tak.

Z naszych 3 elementów po demontażu stopki bierzemy do ręki tyko śrubę. Stopkę montujemy na maszynie bezpośrednio na trzpień za pomocą śruby. Teraz już stopka gotowa jest do pikowania.

Jeśli potrzebujesz więcej informacji na temat ustawień maszyny do pikowania zerknij na posta:

Jak ustawić maszynę do pikowania z wolnej ręki

Jak widać na tym zdjęciu, uchwyt matic jest przy stopce do pikowania nie potrzebny, ponieważ stopka do pikowania z wolnej ręki nie posiada mocowania matic.

Przy zakupie stopki, należy upewnić się, czy stopka będzie pasowała do naszej maszyny, w zależności od tego czy mamy chwytacz rotacyjny czy wahadłowy. Tę informację najlepiej zaczerpnąć u sprzedawcy, który wybierze odpowiednią stopkę do naszej maszyny.

Jedyne co tutaj mogę zarekomendować to zakup stopki która nie podnosi się wraz ze skokiem igły, tylko taką, której wysokość można łatwo ustawić za pomocą śruby widocznej po prawej stronie na zdjęciu powyżej.

Mam nadzieję że udało mi się pomóc 🙂

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*